2026. május 16., 10:28

Esős lesz a hétvége

Úgy tűnik, hogy az égiek végre megkegyelmeztek a mezőgazdászoknak és néhány napig az aranyat érő májusi eső locsolja majd a földet.

Esős idő
Fotó: pexels.com

Ennek persze a kirándulók nem nagyon örülnek, de legyenek türelemmel, mert a jövő héttől ismét melegebbre fordul az idő és ismét bőségesen süt majd a nap is.

Szombaton az egész országban esni fog, a legmagasabb nappali hőmérséklet nem haladja meg a 11 Celsius fokot.

Vasárnap lényegesen nem változik az időjárás, csak az ország délnyugati csücskében, Pozsony környékén és a Csallóköz legdélibb részein bújhat elő a nap a felhők mögül. A nappali hőmérsékleti csúcsok a 10-12 fok közelében alakulnak.

Hétfőn az ország délnyugati részében jobbára derült lesz az ég és itt akár 20 kokot is elérheti a legmagasabb nappali hőmérséklet. A hidegfront fokozatosan kelet felé halad, ezért ott még esni fog és a hőmérsékleti csúcsok is 10-12 Celsius fok körül alakulnak.

Kedden már egyre több helyen lesz napsütés, itt 20-21 fok körüli maximumok várhatók, az ország keleti felében egyre kisebb területeket érint majd a hűvösebb idő, de még elkelnek majd az esernyők is.

Szerdán az ország északi térségeit leszámítva jobbára napos idő várható 20-23 Celsius fokos csúcsértékekkel. Északon még felhős lesz az ég, helyenként csapadékkal is számolni kell.

Megosztás
Címkék