Eltorlaszolta a Greenpeace a környezetvédelmi minisztérium bejáratát
A Greenpeace aktivistái hétfőn eltorlaszolták a környezetvédelmi minisztérium bejáratát, „hogy legalább egy napra szimbolikusan megpihenhessen a természet” – közölte a szervezet.
Tomáš Taraba (SNS-jelölt) környezetvédelmi miniszter feljelentést tesz, és kihívatta a rendőrséget.
– tette közzé a Greenpeace a közösségi médiában. Szerintük
Taraba egyenesen gúnyt űz a környezetvédelmi szervezetekből és mindenkiből, akinek fontos a természet.
Úgy viselkedik, mintha nem is környezetvédelmi, hanem gazdasági miniszter lenne, és Szlovákia már külföldön is egy olyan ország szimbóluma lett, amely teljes mértékben csődöt mondott a környezetvédelem terén.
Taraba szerint
a Greenpeace törvényt sért.
Mint mondta, körülbelül egytucatnyi aktivista megakadályozta, hogy a minisztériumi alkalmazottak bejussanak az épületbe vagy kijussanak onnan, akadályozták a mozgásukat és ezzel megsértették a szabadságjogaikat.
– tette hozzá Taraba.
Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) belügyminiszter a közösségi médiában kijelentette,
a tiltakozás keretében nem lehet akadályozni másokat a munkavégzésben. Azt is közölte, tiszteletben tartja a szabad véleménynyilvánításhoz és a tüntetéshez való jogot.
– írta a közösségi hálón a miniszter.