Egyre kevesebben mobiloznak vezetés közben? Igen, de van egy bökkenő...
Tavaly január és június között, tehát az év első felében összesen 13 ezer esetben róttak ki büntetés vezetés közbeni mobilhasználat miatt. Ez a szám 2020 hasonló időszakában jóval alacsonyabb, a baj csak az, nem a jó okok miatt!

Az idei év első hat hónapjában mindössze 6500 esetben kellett büntetést kiszabniuk, de a rendőrség szerint ez nem annak köszönhető, hogy a sofőrök felelősségteljesebben viselkednének.
Denisa Bárdyová rendőrségi szóvivő szerint a csökkenés két fő oka is a koronavírushoz kapcsolódik.
Az egyik, hogy a lezárás heteiben jóval kevesebben voltak az utakon, a másik, hogy a szolgálatban lévő rendőröket is lefoglalta a járványintézkedések betartatásával kapcsolatos munka.
Kevesen tudják, de 2019 decembere óta megduplázták a mobilozás miatt kirótt büntetést, ráadásul, becsukva egy törvényi kiskaput, a tabletek és más "audiovizuális eszközök" használatát is megtiltották.
A szóvivő arra emlékeztetett, a vezetés közbeni mobilozás továbbra is a közlekedési balesetek egyik vezető okának számít. Hiába a hatóságok fokozott figyelme, a rendőrségi statisztikák szerint egyre emelkedik a vezetés közben mobiltelefont használók száma, az elmúlt öt évben mintegy háromszorosára - tájékoztatott Bárdyová.