2022. április 8., 19:37

Čaputová megmagyarázta miért kellett átadni a védelmi rendszert az ukránoknak

Az S-300-as védelmi rendszer átadásával csökkenteni tudjuk az ukrajnai civil áldozatok számát ebben a tragikus konfliktusban, és most mindenki számára ennek kell a legfontosabb szempontnak lennie – jelentette ki pénteken Zuzana Čaputová államfő. 

Ő a pártok felett áll
Zuzana Čaputová
Fotó: TASR

„Az SZ-300-as rendszer városokat és településeket véd a légi támadásoktól, rakétatámadástól és légi bombázástól. Látjuk, mi történik Bucsában, Mariupolban, Borogyankában, ezért helyes, hogy segítünk Ukrajnának a védekezésben” - jelentette ki Čaputová.

Eduard Heger kormányfő pénteken jelentette be a légvédelmi rendszer elajándékozását. Hangsúlyozta, ez nem jelenti, hogy Szlovákia az ukrajnai fegyveres konfliktus résztvevőjévé vált volna. Leszögezte, hogy Szlovákia védelme továbbra is biztosított, és a következő napokban tovább erősítik a szövetségeseinktől kapott kiegészítő rakétavédelmi rendszerrel.

Az ellenzéki Hlas másként látja

A parlamenten kívüli Hlas-SD úgy véli, hogy az S-300-as légvédelmi rendszer átadása Ukrajnának veszélyt jelent Szlovákia védelmi képességére. Felszólítják Jaroslav Naď (OĽANO) védelmi minisztert, hogy adjon magyarázatot erre a lépésre - tájékoztatott Patrícia Medveď Macíková, a párt szóvivője.

A Hlas szerint azzal, hogy a rendszert átadta, a jelenlegi szlovák kormány megtévesztette a lakosságot. A párt emlékeztet a védelmi miniszter szavaira, miszerint az SZ-300-as csak akkor kerül ki a szlovák fegyveres erők birtokából, ha megfelelő rendszerrel pótolják.

„Ezt az ígéretet eddig nem sikerült teljesíteni, sőt nemrég maga Naď miniszter úr is több hónapos vagy éves időszakról beszélt" - mutatott rá a párt.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről. 

Hozzászólások

Fehér István 2022. 04. 09., szo - 14:36

Süket libsi duma! És ha kiderül (és nagyon úgy néz ki!), hogy nem is az oroszok voltak, ahogyan a keleti vasútállomás esetében sem, akkor mi lesz a lelkiismerettel? Ez nem a mi háborúnk! Humanitárius segély a rászorulóknak (akik nem audikon, mercédeszeken jönnek!) IGEN, katonai segítség NEM!