2024. április 14., 09:28

Blaha megint kiakadt: Miért kellene külföldi vállalatoknak dönteniük Szlovákiáról?

Ami jelenleg Szlovákia körül zajlik, az már szó szerint felháborító. A külföldi nagyvállalatok úgy döntöttek, hogy irányítani fogják az életet Szlovákiában. „Nem azt csinálod, amit mi akarunk? Szenvedni fogsz! Nemcsak az egykori remek teniszező, Cibulková fizetett rá erre, hanem egy kiváló MMA-birkózó is és végeredményben a KHL-ben játszó jégkorong-válogatott tagjai is. Nem utolsósorban pedig a politikusok vagy akár a hétköznapi emberek is, akikből a Facebookot és Instagramot üzemeltető Meta cég szó szerint hülyét csinált.

Lubos Blaha
Fotó: TASR

Blaha szerint baloldali hazafiként rendkívül nyugtalanítja, hogy főleg az utóbbi időben hogyan használják ki gazdasági erejüket egyes külföldi nagyvállalatok, és hogyan erőltetik rá az emberekre politikai véleményüket. Blaha szerint ez abban is megnyilvánul, hogy az SZĽH szponzorai, a francia és cseh multinacionális nagyvállalatok, vagyis az Orange és a Škoda kiabáltak a leghangosabban a KHL-es szlovák jégkorongozók meghívása ellen.

De más francia és osztrák vállalatok, nevezetesen a Renault és a Rauch is részt vettek a szlovák sportolók és művészek megfélemlítésében. Gondoljunk csak Végh Attilára és a Rytmusra”

– emlékeztet a smeres politikus, hozzátéve, hogy a kormányzati politikusok Facebook-fiókjait felszámoló amerikai Meta vállalat is erősen politizál.

Blaha szerint az állam nem tűrheti ezt, rá kell koppintania a szóban forgó vállalatok fejére. „Hogyan engedhetik meg maguknak a külföldi cégek, hogy beleszóljanak a szlovákiai politikába.

Blaha szerint a szóban forgó cégek termékeinek bojkottálása az egyik olyan válasz lehet, amelyet a szlovákok megtehetnek, ha nem akarják, hogy a külföldi cégek megerőszakolják a demokráciát Szlovákiában.

„Ezt az eszközt magánszemélyként én is használom, mondta Blaha, hozzátéve, a russzofóbia, amit az Orange vagy a Škoda hozzáállásából érez, hatással lesz arra, hogy mit és hol vesz, ám ezt a gazdasági hatalommal való visszaélést a vállalatok részéről az államnak kell kezelnie.

„Ha a társadalom igazságos akar lenni, a milliomosok nem vihetik át a gazdasági hatalmukat más szférákba, például a sportba vagy a demokráciába” – mondta a politikus. Blaha szerint ugyanis az, hogy van pénzük, nem jelenti azt, hogy megvehetik Szlovákiát. Ez vonatkozik az ESET-re, vonatkozik a Renault-ra és az Orange-ra is, írta a Telegramon közzétett bejegyzésében a politikus.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.