2023. július 13., 12:53

Az év eleje óta 1700 cég szűnt meg Szlovákiában

Az év eleje óta 1700 cég, kft. és részvénytársaság szüntette meg a tevékenységét, a legrégebbit 47 éve, 1976 alapították – derült ki a kereskedelmi adatokat elemző Dun & Bradstreet társaság jelentéséből.

energiaárak cégek vállalatok ipar
Fotó: TASR/AP

309 társaságot számoltak fel, további 138 fuzionált.

A legtöbb társaság Komáromban szűnt meg, 173, majd a Pozsony I. (163) és Pozsony II. járás következik (143).

A megszűnt társaságok közül a legtöbb vállalkozásfejlesztéssel foglalkozott (118), valamint üzletviteli és szervezési tanácsadással (102), valamint nagykereskedelemmel (76)

– tájékoztatott a Dun & Bradstreet.

Az utóbbi két évben összes 22 431 cég és társaság szűnt meg, a legtöbb 2021-ben, a koronavírus-járvány következményei miatt.

Abban az évben összesen 5000 cég került felszámolási eljárás alá.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.