2024. május 2., 11:25
Frissítve: 2024. máj. 2. 12:59

Az ellenzék leváltaná az egészségügyi minisztert

A PS és a KDH összegyűjtötte a szükséges aláírásokat ahhoz, hogy a parlament elé terjesszék az egészségügyi miniszter, Zuzana Dolinková (Hlas) leváltásáról szóló rendkívüli ülést.

Zuzana Dolinková
Zuzana Dolinková egészségügyi miniszter
Fotó: TASR

Ahogy arról múlt héten beszámoltunk, az SaS kivételével az ellenzéki pártok leváltanák az egészségügyi minisztert. Erről ebben a cikkünkben olvashat.

A PS, a KDH és a Slovensko mozgalom ellenzéki pártok több okot is látnak a miniszter menesztésének. Véleményük szerint az összeomlás szélén áll az ambuláns szektor, az egészségügyi nővérek hiánya sem oldódott meg. Felróják neki továbbá, hogy veszélyezteti az európai uniós források lehívását, valamint a Rázsochy kórház körüli, nem transzparens döntéseket.

Az SaS nem támogatta az ülés összehívását. Érvelése szerint azokért a problémákért, amelyekért felelősségre akarják vonni Dolinkovát, néhányan az aláírók közül is felelősek.

A miniszter a hét elején "szánalmas politizálásnak" és Marek Krajčí (Szlovákia, KÚ, A Népért) és Oskar Dvořák (PS) képviselők elkeseredettségének minősítette az ellenzék kezdeményezését. Szerinte ezt bizonyítja az SaS szakértői véleménye is.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.