Az egészségügyi szervezetek szerint "nem létezik semmilyen komoly érv az országos tesztelés folytatására"
Egy további országos tesztelés következtében még jobban megcsappannának az egészségügyi segédeszközök, már így is fogyóban vannak a kórházi készletek – jelentette ki a TASR-nek Marián Šóth, a Szlovákiai Magánorvosok Társulásának (ASL) elnöke.

Hozzátette, ugyanekkora gondot jelent, hogy kimerültek az egészségügyi dolgozók, egyes régiókban három hétvégén át teszteltek, emellett a munkahelyükön is 100 százalékig helyt kell állniuk.
Šóth szerint az államnak nem lenne szabad hazardíroznia, mert az emberek türelme is véges.
- tette hozzá.
Hasonló nyilatkozatot adott ki a Járóbeteg-ellátást Működtetők Szövetsége (ZAP) is.
Nem létezik semmilyen komoly érv az országos tesztelés folytatására mondta a TASR-nek Zuzana Dolinková, a szövetség elnöke.
Indoklásképpen elmondta, a mai napig nem összegezték és nem hozták nyilvánosságra a négy északi járásban végzett próbatesztelés és a két országos szűrés részletes adatait, hatását, és nem vetették össze ezek költségeit valós hozadékukkal. A rendelőintézetek működtetői szerint az antigéntesztes szűrésnek a járványgócokban van a legnagyobb értelme, továbbá a kórházakban, a szociális otthonokban és a nagy cégekben.
„A járóbeteg-ellátás szempontjából pedig a mobil mintavételi pontok a leghasznosabbak, melyek segítségével egy-egy kialakuló járványgócban gyorsan kiszűrhetők a fertőzöttek és megállapítható a regionális átfertőződöttség mértéke” - tette hozzá.
A szövetség szerint nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy jelenleg milyen sok egészségügyi dolgozó fertőzött, a többiek pedig kimerültek, és nincs, aki helyettesíthetné őket. Óriási hazardírozás lenne ismét országos tesztelésen bevetni az egészségügyi dolgozókat, amíg nincs pontosan igazolva, hogy mekkora a hozadéka az ilyen általános szűrésnek – állítja Dolinková. „Ezzel szemben a célirányos PCR-tesztelések számának növelését tartjuk a leghasznosabbnak” - tette hozzá.