2020. július 27., 11:16

Anton Hrnko: Danko ígérgetéssel próbálja megnyerni a küldötteket

Andrej Danko, az SNS elnöke sorra keresi fel a párt járási szervezeteit, de hivatalosan nem erősítette meg, hogy újra megpályázná a párt elnöki posztját.

Anton Hrnko Andrej Danko
Fotó: TASR

Anton Hrnko, a párt alelnöke nem zárta ki, hogy ő is harcba száll a pártelnöki székért, de mint közölte, elsősorban Radovan Balážt támogatja.

Dankónak azt üzente, az SNS-nek vége, ha ő marad a pártelnök.

A párt tisztújító kongresszusát szeptember 12-re tervezik.

„Nem nyilatkozom, amíg nem hallgattam meg az összes járási szervezet vezetését” - mondta a TASR-nek Danko. Hozzátette, még nem sikerült beszélnie mindenkivel, de lát esélyt az összes nemzeti politikai erő együttműködésére.

Hrnko viszont a közösségi hálón arról írt, hogy

Danko ígérgetéssel és fenyegetőzéssel próbálja megnyerni a kongresszuson résztvevő küldötteket.

„Most járja az országot (amiről négy éven át teljesen megfeledkezett), és mindenhol azt hajtogatja: okosabb lettem, én már tudom, hogyan kell csinálni, egyedül én vagyok képes újra talpra állítani a pártot” - írta Hrnko. Szerinte Danko máris több tucatnyi embernek ígért alelnöki posztot a pártban, vagy azt, hogy az első tízben lesznek a választási listán.

Anton Hrnko Andrej Danko
Pedig de szerették egymást…
Fotó:  TASR

„Ezek üres ígérgetések, veled a párt élén vége az SNS-nek!” - üzente Dankónak. Hrnko ezért nem lát más kiutat, mint a pártelnök lecserélését.

Azt is leszögezte, mindent megtesz, hogy Radovan Baláž legyen az új pártelnök,

szerinte ő az, aki vissza tudja állítani, hogy kollektív vezetése legyen a pártnak, „hogy az SNS ismét tiszteletben tartsa a tagság véleményét és ezáltal ismét esélye legyen megszólítani a szlovák választókat”.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.