2026. június 26., 15:20

A hőség miatt egyes helyeken már a vízhasználatot is korlátozhatják

A Nyugat-szlovákiai Vízművek (ZsVS) figyelmeztetése szerint a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt tovább csökkent a vízhozam azokon a vízbázisokon, amelyek több nyugat-szlovákiai település ivóvízellátását biztosítják.

Vyzcsap
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com

A vízmű közleménye szerint

az elkövetkező időszakban várható meleg és száraz időjárás tovább ronthatja a helyzetet, ezért kritikus szint elérése esetén egyes településeken korlátozhatják a vezetékes ivóvíz-szolgáltatást.

A társaság jelezte, amennyiben ilyen intézkedésre kerül sor, az érintett önkormányzatokat és lakosokat külön tájékoztatják.

A szolgáltató arra kéri a lakosságot, hogy a vezetékes ivóvizet kizárólag rendeltetésszerűen, ivó- és higiéniai célokra használják. Külön felhívták a figyelmet arra, hogy a csapvizet ne használják kertek, gyepfelületek vagy közterületek öntözésére, valamint autómosásra sem.

A közlemény szerint, amelyet a szolgáltató több önkormányzatnak is eljuttatott, a medencék feltöltése csak szabályozott módon, tartálykocsis szállítással lehetséges.

közlemény
Fotó:  Hajtman Gábor

Egyik olvasónk azzal értesítette a szerkesztőségünket, hogy az egyik érintett térségben a csapvíz nyomása az elmúlt időszakban érezhetően gyengébb lett. A szolgáltató ugyanakkor hivatalosan egyelőre nem jelentett be vízellátási zavart, de arra figyelmeztetett, hogy a fogyasztás visszafogása segíthet elkerülni a további korlátozásokat.

Megosztás
Címkék