A hőség miatt egyes helyeken már a vízhasználatot is korlátozhatják
A Nyugat-szlovákiai Vízművek (ZsVS) figyelmeztetése szerint a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt tovább csökkent a vízhozam azokon a vízbázisokon, amelyek több nyugat-szlovákiai település ivóvízellátását biztosítják.
A vízmű közleménye szerint
az elkövetkező időszakban várható meleg és száraz időjárás tovább ronthatja a helyzetet, ezért kritikus szint elérése esetén egyes településeken korlátozhatják a vezetékes ivóvíz-szolgáltatást.
A társaság jelezte, amennyiben ilyen intézkedésre kerül sor, az érintett önkormányzatokat és lakosokat külön tájékoztatják.
A közlemény szerint, amelyet a szolgáltató több önkormányzatnak is eljuttatott, a medencék feltöltése csak szabályozott módon, tartálykocsis szállítással lehetséges.
Egyik olvasónk azzal értesítette a szerkesztőségünket, hogy az egyik érintett térségben a csapvíz nyomása az elmúlt időszakban érezhetően gyengébb lett. A szolgáltató ugyanakkor hivatalosan egyelőre nem jelentett be vízellátási zavart, de arra figyelmeztetett, hogy a fogyasztás visszafogása segíthet elkerülni a további korlátozásokat.