A felvidéki vállalkozók legjobbjai - a Felvidéki Mentorprogram 3. évada - VIDEÓKKAL
Az idén immáron harmadik alkalommal rendezték meg a Felvidéki Mentorprogramot. A program célja, hogy a tapasztalt vállalkozókat eligazítsák és különböző technikákat tanítsanak a kezdőknek, emellett olyan kapcsolati háló kiépítésében támogassanak, amely a későbbiekben is segítheti a fiatal vállalkozókat és szakembereket. Az idei évad végén a díjátadón jártunk és megnéztük kik lettek a legkiemelkedőbb vállalkozók.
A program a Felvidéken kívül, Erdélyben és a Vajdaságban is fut.
Iván Tamás, a Szlovákiai Magyar Vállalkozók Szövetségének elnökénél afelől érdeklődtünk, hogyan értékelik a 3. évadot a korábbiakhoz képest, van-e olyan terület, ahol látványos áttörést értek el, továbbá milyen szerepet tölt be a mentorprogram a felvidéki magyar vállalkozói réteg összetartásában, és mik a tervek a 4. évadra, hogy fejlődni tudjon ez a kezdeményezés.
Hajnal Virág, a Nemzetpolitikai Államtitkárság stratégiai főosztályvezetőjét arról kérdeztük, hogy mi motivál egy sikeres vállalkozót arra, hogy az idejét és energiáját áldozza mások segítésére, illetve mi volt a legfontosabb tanács, amit átadott a mentoráltjának, és mi lenne az az üzenet amit magával vinne a következő évadra.
Tóth Kristóf informatikus és vállalkozó, a legelhivatottabb mentorált díját kapta elismerésül. Érdeklődtünk, hogy mi volt a legnagyobb üzleti vagy személyes elakadása, mielőtt belépett a programba, továbbá melyik volt az a pillanat a mentorálás alatt, amikor úgy érezte, szintet lépett a vállalkozása és hogyan változott meg a vállalkozói szemléletmódja az elmúlt hónapokban.
Madari Gábor, az Amrosa Marketing ügyvezetője, szakmai elismerésben részesült. Kíváncsiak voltunk mit jelent nekik ez a szakmai elismerés és hogyan segítette a program abban, hogy elérje ezt a konkrét eredményt.