Dunajszky Géza felvidéki magyar író, közéleti személyiség nemrég a svájci magyarok közt járt.
Idén Kozma Imre és posztumusz Pásztor István kapták az Esterházy- díjat.
A tanárnő fogvatartásának körülményei miatt emeltek szót, miközben egyáltalán nem érintették a letartóztatásának valódi okát.
Emlékeztessük magunkat arra, hogy milyen nagy értéke van a békének
Nincs olyan elnyomó hatalom, melynek hatalmi gépezetében - egymást segítve - ne lehetne törést vagy repedést okozni.
A második világháború utáni lakosságcsere és deportálás során 1946 és 1948 között Pozsonypüspökiből több száz magyar embert deportáltak erőszakkal Csehországba, illetve telepítettek ki Magyarországra.
Az autósok kerüljék a környéket.
Zathureczky Ede kétszeres Kossuth-díjas hegedűművészre, a Zeneakadémia egykori igazgatójára emlékeztek születése napján.
Nyugalomban, incidensek nélkül telt a hagyományos megemlékezés.
Hatalmas tehetsége volt ahhoz, hogy a tudományt ne elsajátítandó tényekként, hanem megfejtendő rejtvényekként mutassa be.
Szklabonyai emlékházban már hagyománnyá vált, hogy évente megemlékezést tartanak a Szent Péter esernyője szerzőjének születésnapján.
105 éve született neves felvidéki irodalmár.
A történelmi megemlékezés és a mindennapok között helyes, jó, vállalható párhuzamokat kell húzni.
Zalagerszegen szolgált Mindszenty József bíboros, aki egyike a nemzet ügyét zászlajára tűző nagy magyar egyházi embereknek. Hozzátette, az egyházi világ legnagyobbjai nem csak a hit dolgaiban jelentenek igazodási pontot.
Politikai nézeteit pedig mostani politikusaink is megszívlelhetnék.
A megemlékezésen a felvidéki magyar politika és közélet számos szereplőjén kívül Potápi Árpád János a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára is részt vett.
A keleti végek idei Szent István-napi megemlékezéseinek legtartalmasabbja és legszebbike Nagykaposon zajlott.
Július 2-ától egészen november 27-éig a lévai Barsi Múzeumban egy kiállítással emlékeznek az egykori várkapitányra.
Tanulnunk kell a múlt hibáiból.
Június 16-án az 1956-os forradalom mártírhalált halt miniszterelnökéről és mártírtársairól, a forradalmat követő megtorlás áldozatairól emlékezik meg Magyarország.
Mivel Királyhelmec város vezetői Trianon kapcsán nem tartanak megemlékezést, a feladatot évek óta a Bodrogközi Magyarok Közösségi Háza vállalja magára, illetve civil kezdeményezések segítik az emlékezést a Nemzeti Összetartozás Napján.
A kínai történelemkönyvek nem is említik.
"1945. április 5-én a nagymácsédi és a felvidéki magyarok sírva mondták: kimondták az ítéletet felettem, bűnös vagyok, mert magyarnak születtem.”
Ünneplőbe öltöztetett lélekkel.