A belga ügyészség meghosszabbította az Európai Parlamentet érintő korrupciós ügy egyik gyanúsítottja, Eva Kaili volt görög szocialista képviselő fogvatartását.
Marc Angel luxemburgi szocialista képviselőt választotta szerdán új alelnökének az Európai Parlament a decemberben kirobbant korrupciós ügy miatt leváltott Eva Kaili megüresedett helyére.
Egyre több érintettje van a brüsszeli korrupciós botránynak, amit a szakértők már most az uniós intézmények elmúlt 70 éves történetének legnagyobb válságaként jellemeznek.
Kailit, valamint három társát december 9-én tartóztatták le a belga hatóságok egy korrupciós ügyben indított nyomozás részeként.
A szombaton megjelent karácsonyi beszélgetésben a kormányfő úgy fogalmazott: "mi magyarpártiak vagyunk".
Részleges beismerést tett Eva Kaili, az Európai Parlament volt alelnöke, eszerint arra utasította apját, hogy rejtse el az otthonában a későbbi házkutatások során megtalált készpénz nagy részét.
Az ember joggal várná el, hogy akad valaki a neoliberális, újmarxista, balos, zöldes túloldalon, aki vitába száll vele, és megpróbálja cáfolni az általa mondottakat.
A képviselők állásfoglalásukban arra kérik az uniós tagállamokat és a többi országot is, hogy hívják fel a figyelmet arra, hogy mi történt a holodomor során, hogy milyen bűnöket követett el a szovjet totalitárius rendszer.
A belga rendőrség közel 1,5 millió eurót foglalt le a brüsszeli régióban házkutatások során az EP szocialista alelnökét érintő korrupciós ügyben.
További házkutatásokat tartottak, többek között az Európai Parlamentben (EP) is, a Katarral kapcsolatos korrupció vádjával indított vizsgálati nyomozás részeként.
Belgiumban vizsgálati fogságba helyezték Eva Kaili görög szocialista európai parlamenti képviselőt és további három gyanúsítottat, akiket a minap vettek őrizetbe a hatóságok egy Katarral kapcsolatos korrupciós ügyben folytatott nyomozás során.
Az uniós testület 2015-ben vizsgálatot indított annak tisztázására, hogy a paksi erőmű bővítésének finanszírozása megfelel-e az Európai Unió szabályozásának.
A Vlagyimir Putyin orosz elnök és kormányzata által ukrán civilek ellen elkövetett bűntettek miatt az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén a terrorizmust támogató és terrorista eszközöket használó állammá nyilvánította Oroszországot.
Levelet írtak Orbán Viktornak a magyar válogatott meccsén viselt, Nagy-Magyarországot ábrázoló sálja miatt a szlovák európai parlamenti képviselők.
Az új szabályok szerint a kiválasztási eljárásnak átláthatónak kell lennie.
A helyreállítási tervekben energiaügyi intézkedések is szerepeljenek az orosz energiától való függetlenedés és a zöld átmenet felgyorsítása érdekében.
Az Európai Parlament szerint Horvátország minden feltételt teljesített a vonatkozó szabályok teljes körű alkalmazásához, ezért támogatja, hogy az ország a schengeni övezet teljes jogú tagjává váljon.
Szlovákiába érkezik az Európai Parlament Demokráciát, Jogállamiságot és Alapjogokat Monitorozó Bizottsága, hogy a Vár utcai kettős gyilkosságot követően az LGBTIQ+ közösség helyzetéről tájékozódjon.
A bizottság azt javasolja, hogy függesszék fel a magyar kohéziós program három részére vonatkozó pénzek 65 százalékát, mintegy 7,5 milliárd eurót.
Az Európai Bizottság rendkívül kedvező feltételekkel nyújtja a kölcsönt a kijevi kormánynak.
A Fidesz szégyennek nevezte, hogy a magyar baloldali EP-képviselők, "élükön Gyurcsányné" ismét "saját hazájuk ellen dolgoznak".
Az Európai Parlament képviselői nem okoztak meglepetést.
Minden tizedik európai munkavállalót fenyegeti a szegénység.
A "szokásjog" szerint Magyarországot elmarasztaló EP-képviselők felszólása mellett voltak olyanok is, akik kiálltak Budapest és a magyar kormány mellett.